Řečníci 2024

Témata fóra Meltingpot

Hlavní hvězdy Meltingpotu 2024

Dan Ariely (USA)

profesor psychologie a behaviorální ekonomie

Irvine Welsh (GBR)

spisovatel

Patrick McKeown (IRL)

odborník na dýchání a autor bestsellerů

Merlin Sheldrake (GBR/USA)

biolog, autor bestselleru

Rupert Sheldrake (GBR)

biolog a spisovatel

Fabiola Gianotti (ITA)

generální ředitelka CERNu

Jiří Horáček (CZE)

psychiatr, psychoterapeut

Tateki "TECH" Matsuda (JPN)

profesionální bojovník MMA

Karel Řehka (CZE)

Náčelník Generálního štábu AČR

Petr Horký (CZE)

režisér, polárník, youtuber

Dana Drábová (CZE)

jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost

Tim Finch (GBR)

spisovatel a novinář

Claudia Hammond (GBR)

psycholožka, spisovatelka a moderátorka

Catherine Loveday (GBR)

neurovědkyně a spisovatelka

Všichni řečníci (A-Z)

Ridina Ahmedová (CZE)

zpěvačka, hudebnice

Yogetsu Akasaka (JPN)

hudebník, beatboxer a zen-buddhistický mnich

Petra Gaul Aláčová (CZE)

fyzioterapeutka, odborná asistentka FZV UP Olomouc

Veronika Allister (CZE)

biohackerka, zakladatelka Systers, autorka knihy Unicornverse

Jan Allister (CZE)

biohacker, Trenér BUDOKON & MMA

Brain We Are (CZE)

neurovědecký podcast

Vladimír Baar (CZE)

politický a kulturní geograf

Petr Baďura (CZE)

výzkumný pracovník

Julian Baggini (GBR)

Filozof a spisovatel

Aditya Bansal (IND/GBR)

inovátor a podnikatel

Svatopluk Barek (CZE)

influencer

Miroslav Bárta (CZE)

archeolog, egyptolog

Vladimír Beneš (CZE)

neurochirurg

Jan Beneš (CZE)

amerikanista

Matěj Bernát (CZE)

lékař, horolezec

Iva Bittová (CZE)

zpěvačka, hudebnice a herečka

Veronika Blablová (CZE)

analytička

Vít Boček (CZE)

učitel fyziky

Petr Boháček (CZE)

analytik

Michaela Boho (CZE)

pedagožka, spisovatelka, cestovatelka

Petr Brož (CZE)

geolog a spisovatel

Iveta Bryjová (CZE)

biomedicínská inženýrka

Jan Burian (CZE)

ředitel Národního divadla

Dyllón Burnside (USA)

herec, muzikant a producent

Jaroslav Cerman (CZE)

stand-up komik

Libor Cinegr (CZE)

kytarista

Eric H. Cline (USA)

historik, archeolog a spisovatel

Pavel Csank (CZE)

manažer a stratég zaměřující se na inovace a inovační ekosystémy

Sara Curruchich (GTM)

zpěvačka, hudebnice

Hayley Cutler (GBR)

lektorka kundalini jógy

Patricie Částková (CZE)

operní režisérka a dramaturgyně

Dana Čechmanová (CZE)

trenérka, zakladatelka Punk Jógy

Václav Čuba (CZE)

chemik

Jakub Čubík (CZE)

zakladatel organizace ESPORT VŠB-TUO

Yemi A. D. (CZE)

kreativní producent a choreograf

Petra Diestlerová (CZE)

ředitelka programu v Euromedia

Tereza Dočkalová (CZE)

herečka a moderátorka, držitelka dvou cen Thálie

Andrej Drbohlav (CZE)

etoped a psychoterapeut

Tomáš Drobík (CZE)

politický geograf

Hana Dvorská (CZE)

trenérka a kaskadérka

Joachim Dvořák (CZE)

nakladatel a editor

Marek Dvořák (CZE)

lékař

Martin Dvořák (CZE)

ministr pro evropské záležitosti

Nikola Džokič (SRB/CZE)

stand-up komik, tvůrce nekorektního humoru

Ivana Ebrová a Jan Ebr (CZE)

astronomové

Michal Eid (CZE)

klinický onkolog

Steriani Elavsky (CZE)

kinantropoložka, psycholožka

Michal Elčkner (CZE)

osobní trenér, pohybový instruktor

Thomas Endres (DEU)

vývojář a inovátor

Tereza Engelová (CZE)

novinářka, dokumentaristka

Anna Fančovičová (CZE)

porodní asistentka

Juraj Felix (SVK)

Digital Development Director v Czech Media Invest, CEO Fameplay

Ivana Fellnerová (CZE)

odborná asistentka UP Olomouc, popularizátorka fyziologie a imunologie

Matt Field (GBR)

britský velvyslanec v ČR

Katie Fitzgerald (USA)

ředitelka Aspen Challenge

Otakar Foltýn (CZE)

důstojník Armády ČR

Martin Förtsch (DEU)

IT konzultant a inovátor

Karolína Fourová (CZE)

odbornice na výživu

Karel Fousek (CZE)

celostní gynekolog a porodník

Jan Frait (CZE)

Viceguvernér ČNB

Vasil Fridrich (CZE)

herec

DIRTY COMBO — Velmajster & Fučo (SVK)

stand-up comedy duo

Tereza Fürstová (CZE)

učitelka fyziky

H. H. Maharani Radhikaraje Gaekwad (IND)

podnikatelka

Marcel Gajdoš (CZE)

generální ředitel Visa pro ČR, Maďarsko a Slovensko

Markéta Gajdošová (CZE)

Nutriční specialistka, autorka podcastu a bestsellerů

Amber Galloway Gallego (USA)

tlumočnice do znakového jazyka

David Gerneš (CZE)

ředitel Moravského divadla Olomouc

Steven Goldfarb (USA)

částicový fyzik

Petr Gongala (CZE)

koordinátor Demagog.cz

Tomáš Gongol (CZE)

rektor Slezské univerzity v Opavě

Tomáš Gráf (CZE)

astronom, popularizátor astronomie a vysokoškolský pedagog

Agustin Allpa Grefa (ECU)

léčitel, ochránce přírody a indiánské kultury

Michaela Grefa (CZE)

spoluzakladatelka organizace Život Postaru

Barbora Gregorová (CZE)

šéfdramaturgyně festivalu Divadelní svět Brno

Aleš Grygar (CZE)

šéfdesignér v Invent Medical

Jakub Gulík (SVK)

stand-up komik

Jan Hábl (CZE)

komeniolog, pedagog

Barbara Hacsi (CZE)

rozhlasová a televizní moderátorka

Pavel Hadrbolec (CZE)

finanční ředitel T-Mobile v ČR

Roman Hájek (CZE)

hematoonkolog

Jana Halámková (CZE)

klinický onkolog

Brendan Hall (USA)

dokumentarista

Martin Hartl (CZE)

profesor konstrukčního inženýrství

Rozárie Haškovcová (CZE)

environmentální influencerka

David Havlíček (CZE)

šéf exportní pojišťovny EGAP

Zuzana Hejnová (CZE)

atletka

Viktor Heumann (CZE)

zakladatel organizace Transparent

David Heyrovský (CZE)

astrofyzik

Sean Hinton (GBR)

investor a stratég

Andrea Hoffmannová (CZE)

náměstkyně primátora Ostravy

Steven Holl (USA)

architekt

Bo Hopkins (USA)

ředitel Turnstone Associates

Anna Horáčková (CZE)

ředitelka nakladatelství Paseka

Petr Horálek (CZE)

fotograf, kreslíř, spisovatel, cestovatel, astronom

Filip Horký (CZE)

novinář, reportér

Monika Horsáková (CZE)

publicistka, dokumentaristka, vysokoškolská pedagožka a aktivistka

Helena Horská (CZE)

hlavní ekonomka Raiffeisenbank

Lenka Hrabalová (CZE)

arabistka, cestovní průvodkyně

Pavla Hubálková (CZE)

vědecká redaktorka

Jiří Hudec (CZE)

vedoucí odboru strategického rozvoje města Ostrava

Monika Hvězdová (CZE)

studentka architektury

Adéla Chalupová (CZE)

jaderná fyzička

Petra Chmielová (CZE)

ekonomka a vysokoškolská pedagožka

Meganne Christian (GBR/NZL/AUS/ITA)

astronautka

Karim Iliya (LBN/USA)

fotograf, dokumentarista a ochránce přírody

Igor Ivan (CZE)

prorektor VŠB-TUO

Daniel Jandačka (CZE)

kinantropolog

Karel Janeček (CZE)

matematik a sociální inovátor

Lucie Jarkovská (CZE)

socioložka

Tomáš Jarkovský (CZE)

ředitel Divadla DRAK

Eva Jiřičná (CZE)

architektka

Soňa Klepek Jonášová (CZE)

propagátorka ekoinovací

Dev Joshi (IND)

herec a influencer

Lucie Kadlecová (CZE)

Expertka na kyberbezpečnost

Tereza Kai (CZE)

vypravěčka, spisovatelka, tvůrkyně Vypravěčského stanu

Zuzana Kajnarová (CZE)

herečka

Miroslav Karas (CZE)

reportér

Bob Kartous (CZE)

politický aktivista

Peter Kaščák (SVK)

lékař

Vendula Kazlauskas (CZE)

projektová manažerka a analytička AMO

Jiří Kejval (CZE)

předseda ČOV

Spencer Kelly (GBR)

televizní redaktor a IT odborník

Lilia Khousnoutdinova (CZE)

zakladatelka NF Propolis33, historička a dula

Cyril Klepek (CZE)

zakladatel digitálního tržiště s odpadem CYRKL

Michal Kleslo (CZE)

cestovatel, podnikatel a spisovatel

Markéta Klíčová (CZE)

vědkyně

Alexandr Kliment (CZE)

předseda České olympijské akademie

Katarína Klingová (SVK)

vedoucí výzkumnice v Centru pro demokracii

Hynek Kmoníček (CZE)

velvyslanec ČR ve Vietnamu

Miki Knížka (SVK)

horolezec a lyžař

Annette Knopp (DEU/USA)

učitelka meditace a mystiky

Karel Kočner (CZE)

hudebník a pedagog

Michael Kohajda (CZE)

proděkan PF UP, vysokoškolský pedagog

Klára Kolouchová (CZE)

horolezkyně

Hana Komárková (CZE)

historička

Robert Konieczny (POL)

architekt

Leopold König (CZE)

cyklista

Irena Korbelářová (CZE)

děkanka Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity

Ondřej Kořistka (CZE)

jaderný fyzik

Pavel Kosatík (CZE)

spisovatel a publicista

Ivan Kostra (SVK)

stand-up komik

Tereza Koubková (CZE)

greenfluencerka, autorka podcastu

Jana Koudelová (CZE)

historička

Samuel Kováčik (SVK)

teoretický fyzik

Zuzana Krejčiříková (CZE)

ředitelka Public Affairs, ČEZ

Jiří Krhut (CZE)

muzikant, skladatel, textař a bavič

Tereza Krchňáková (CZE)

klinická psycholožka

Tereza Kubicová (CZE)

Vedoucí projektu Technologická inkubace a zakladatelka festivalu Czech Space Week

Zuzana Kučerová (CZE)

ekonomka

Lukáš Kudrna (CZE)

mentor Restaurátorské dílny VŠB-TUO

René Kujan (CZE)

ultramaratonec

Jana Kukutschová (CZE)

odbornice na nanotechnologie

Lucie Kutrová (CZE)

cestovatelka, blogerka a spisovatelka

Daniel Kvak (CZE)

Zakladatel a CEO společnosti Carebot

Leoš Kyša (František Kotleta, CZE)

spisovatel a známý popularizátor vědy

Radek Laci (CZE)

pohybový terapeut a rehabilitační trenér

Misha Lebeda (CZE)

zakladatelka organizace ENDO Talks CZ

Aleš Lederer (CZE)

nakladatel

Robin Lim (USA)

Porodní asistentka, ochránkyně práv matek a dětí

Miriam Lípová (CZE)

hudebnice a vypravěčka

Robert Lischke (CZE)

chirurg

Lucie Loona (CZE)

taneční instruktorka, DJ a mentorka osobního rozvoje

Regina Loukotová (CZE)

architektka

Veronika Kos Loulová (CZE)

Šéfka opery a operety Moravského divadla Olomouc, Umělecká šéfka RUN OPERUN

Olga Lounová (CZE)

zpěvačka a závodnice rallye

Pavlína Louženská (CZE)

Founder @TrendBrews

Alissa Hsu Lynch (USA)

podnikatelka

Winy Maas (NLD)

architekt

Jan Macek (CZE)

profesor, strojní inženýr

Matej Makovický (SVK)

stand-up komik

Tatyana Mamut (USA)

zakladatelka Wayfound.ai

Barbara Marethová (CZE)

archeoložka

Helena Máslová (CZE)

psychogynekoložka, celostní lékařka

Albert Llovera Massana (AND)

závodník Rally Dakar, bývalý lyžař

Marek Matas (CZE)

teoretický fyzik

Libor Mattuš (CZE)

Instruktor chladové terapie, autor stejnojmenné knihy

Kamil Matula (CZE)

informační vědec a informatik

Jonas Mayer (DEU)

vývojář a inovátor

Brian McDonald (IRL)

behaviorální specialista

Mig Melgar (PER)

DJ, hudebník a instruktor jógy

Hynek Melichar (CZE)

politolog, analytik mezinárodní bezpečnosti

Jan Míča (CZE)

Digital Leader, Zastoupení Evropské komise

Saša Michailidis (CZE)

moderátor

Tomáš Mikolov (CZE)

expert v oblasti AI

Kateřina Mikulcová (CZE)

expertka na sociální práci

Marek Mikulec (CZE)

expert na sociální práci

Žaneta Milošová (CZE)

ředitelka společnosti GreenScan

Daniel Minařík (CZE)

manažer, elektrotechnik

Matěj Misař (CZE)

Executive Director a zakladatel společnosti Carebot

Stanislav Mišák (CZE)

ředitel Centra energetických a environmentálních technologií

Martin Moravec (CZE)

novinář

Guillermo Muñoz (MEX)

Ranji Nagaswani (IND/USA)

investorka

Eva Nečasová (CZE)

lektorka AI

Jiří Nekvasil (CZE)

ředitel Národního divadla moravskoslezského

Jakub Nekvasil (CZE)

zakladatel spolku Telperion, klimatický ambasador, student

Petr Nilius (CZE)

klinický psycholog a psychoterapeut

Jiří Novák (CZE)

ředitel ZOO Ostrava

Anna Novotná (CZE)

informatička, vědkyně a vysokoškolská pedagožka

Stanislav Obruča (CZE)

vědec a vysokoškolský pedagog

Christopher Osborne (GBR)

Viceprezident pro produkty v DeepL

Tony Osgood (GBR)

spisovatel, lektor, odborník v oblasti péče o lidi s intelektovým postižením a autismem

Karel Osoha (CZE)

kreslíř, autor komiksů

Andreas Papadopulos (CZE)

zpravodaj ČT ve Varšavě

Michal Pěchouček (CZE)

ředitel AI Centra

Lukáš Peter (CZE)

proděkan VŠB-TUO

Tomáš Petrík (SVK)

horský vůdce

Lukáš Pfeffer (CZE)

podnikatel a zastánce racionální regulace kratomu

Magdalena Pivodová (CZE)

vedoucí PR a eventů, AMO

Josef Pleskot (CZE)

architekt

Petr Pokorný (CZE)

archeolog a biolog

Sara Polak (CZE)

výzkumnice CCHAOS Research, FIT ČVUT

Jan Press (CZE)

ředitel Moravské galerie

Jan Procházka (CZE)

člen bankovní rady ČNB

Martin Prokop (CZE)

podnikatel, závodník WRC a Rally Dakar

František Příbrský (CZE)

ochránce přírody a divokých zvířat

Jan Rafaj (CZE)

prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR

Joshin Raghubar (ZAF)

podnikatel a investor

Štěpán Rak (CZE)

kytarový virtuos

Stephan Rechtschaffen (DEU/USA)

celostní lékař, specialista na dlouhověkost

Tomáš Reichel (CZE)

nakladatel, ředitel nakladatelství Host

Alžběta Ressnerová (CZE)

molekulární bioložka, doktorka nanověd

Rashad Robinson (USA)

výkonný ředitel ColorOfChange

Jan Rosický (CZE)

spoluzakladatel Invent Medical

Lukáš Rosůlek (CZE)

ředitel Vitesco Technologies ČR

Juliet Russell (GBR)

hlasová koučka, producentka a zpěvačka

Petr Růžička (CZE)

učitel pohybových dovedností

Shane Ryan (GBR)

Poradce v charitativní oblasti

Martin Rybář (CZE)

částicový fyzik

Tomáš Salomon (CZE)

generální ředitel České spořitelny

Middle of The Sandwich (CZE)

hudební skupina

Tomáš Sedláček (CZE)

Ekonom, filozof a spisovatel

Anton Selikhov (ESP)

produktový ředitel Rask.ai

David Shorf (CZE)

kouč, lektor

Daniel Scheirich (CZE)

fyzik

Martina Schlegelová (CZE)

ředitelka Jihočeského divadla

Naděžda Skibová (CZE)

zubní lékařka

Ondřej Slach (CZE)

prorektor Ostravské univerzity

Ondřej Smékal (CZE)

režisér

Jan Souček (CZE)

generální ředitel České televize

Stáňa Stiborová (CZE)

podnikatelka a lektorka

Zdeněk Stuchlík (CZE)

teoretický fyzik, astrofyzik

Carla Piñeyro Sublett (URY/USA)

vrcholová manažerka

Pavel Svoboda (CZE)

fotograf a cestovatel

Jakub Szántó (CZE)

válečný reportér

Honza Šádek (CZE)

kreslíř

Barbara Šalamounová (CZE)

výtvarnice, ilustrátorka

Josef Šálek (CZE)

kouč, motivátor a extrémní sportovec

Tomáš Šebek (CZE)

lékař

Marcela Šik (CZE)

pedagožka, herečka a vypravěčka

Dalibor Šimek (CZE)

podnikatel a vysokoškolský pedagog

Ondřej Šimetka (CZE)

gynekolog a porodník

Petr Šimoník (CZE)

Expert na autonomní automobilové systémy

Josef Šimůnek (CZE)

horolezec

Miky Škoda (CZE)

podnikatel, fanoušek vzdělávání a osobního rozvoje

Miloš Škorpil (CZE)

ultramaratonec, trenér běhu

Dana Škorpilová (CZE)

trenérka fitness a výživová poradkyně

Naděžda Špatenková (CZE)

psycholožka a vysokoškolská pedagožka

Milena Štráfeldová (CZE)

spisovatelka, scénáristka a redaktorka

Silvie Gans Šustrová (CZE)

moderátorka, dramaturgyně, překladatelka, draky

Ruda Švaříček (CZE)

cestovatel a podnikatel

Zuzana Švédová (CZE)

nutriční terapeutka, spisovatelka a historička

Arturo Tellez (MEX)

Radek Toman (CZE)

architekt, pedagog, proděkan a kapitán FK Kornice

Miroslav Tóth (SVK)

skladatel, saxofonista a sound designer

Patrik Tovaryš (CZE)

Public Policy Manager ve společnosti META

Dan Tržil (CZE)

tvůrce podcastu Proti Proudu a BYZNYScast, podcastový expert

Kateřina Tučková (CZE)

spisovatelka

Pavel Tuleja (CZE)

ekonom, prorektor Slezské univerzity v Opavě

Tomáš Turek (CZE)

šéf architekt Invent Medical

ÚDiF (CZE)

soubor fyzikálního divadla

David Urban (CZE)

policejní vyšetřovatel a spisovatel

Mojmír Urbánek (CZE)

ředitel výroby a vývoje, CIUR

Pavel Váňa (CZE)

částicový fyzik

Chris Varelas (USA)

spoluzakladatel Riverwood Capital

Libor Varhaník (CZE)

místopředseda ČOV

David Vencl (CZE)

freediver a otužilec

Jiří Vicherek (CZE)

zakladatel agentury Fenek a komunity Data Talk

Jitka Vodňanská (CZE)

psycholožka, terapeutka, lektorka meditace

Michaela Vojníková (CZE)

vědkyně a popularizátorka vědy

Ondřej Volný (CZE)

lékař

František Vrabel (CZE)

inovátor a investor v IT

Charlotte Lindberg Warakaulle (DNK)

Vedoucí oddělení mezinárodních vztahů v CERNu

Roman Warta (CZE)

student architektury

Ondřej Wepper (CZE)

hlavní kameraman projektu Sběratelé kratomu

Karel Wolf (CZE)

cestovatel

YSpace (CZE)

vývoj družic a vesmírných technologií

Lukáš Záhoř (CZE)

internetový a televizní producent

Miloš Zapletal (CZE)

hudební a kulturní historik

Michal Zezula (CZE)

archeolog a ředitel ÚOP Národního památkového ústavu v Ostravě

Zitron (SVK)

stand-up komik

Michaela Zvancigerová (CZE)

členka iniciativy Politika (nejen) pro mladé

David Žbirka (CZE/SVK)

hudebník a producent

Kateřina Žbirková (CZE)

hudební producentka a manažerka