Veronika Blablová (CZE)

analytička

Veronika pracuje jako datová analytička čínských projektů MapInfluenCE a CHOICE (China Observers in Central and Eastern Europe) v rámci Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Podílí se na různých výzkumných projektech zaměřených na Čínu, včetně analýz čínských informačních operací, aktivit (nejen) v regionu střední a východní Evropy, mapování čínského vlivu v akademické sféře a strategií Číny v oblasti technologií, zejména umělé inteligence.

 

Zároveň působí jako koordinátorka programu Future CHOICE, který přináší příležitosti pro začínající výzkumníky zaměřené na Čínu, včetně letních škol a mentoringových setkání. V roce 2022 se zúčastnila školení Digital Sherlocks organizovaného DFRLab, které je zaměřeno na prověřování informací, sbírání a analýzu dat z otevřených zdrojů a monitorování sociálních médií.
Veronika absolvovala obor Bezpečnostní a strategická studia na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně a k AMO se připojila jako výzkumná asistentka v září 2020. Během studií absolvovala stáž na české ambasádě v Litvě a u České televize. Působila také jako dobrovolnice v neziskových organizacích Amnesty International a Egyptská fronta pro lidská práva.