Sharon Weinberger

Novinářka a publicistka specializující se na národní bezpečnost se zaměřením na otázky v oblasti vědy a technologií.

Psala například o Válce 2.0, Facebooku jako moderním bojišti, investicích Pentagonu do analýzy sociálních sítí, sledovala jaderné pašování, zabývá se vojenskou technikou a otázkami obranné politiky. Je pravidelnou přispěvatelkou zaměřující se na národní bezpečnost v AOL News. Pravidelně píše pro Danger Room – blog o národní bezpečnosti. Byla zakládající šéfredaktorkou měsíčníku Defense Technology International. Její články o vědě a technologii se objevily také ve Washingtom Post Magazine, Slate, Nature, Discover, Financial Times a Aviation Week & Space Technology.

Před kariérou žurnalistky pracovala jako analytik obrany pro System Planning Corporation (SPC), výzkumnou organizaci zaměřenou na národní bezpečnost. Zároveň psala zprávy a politické analýzy o vývozu zbraní pro Pentagon. Je zároveň spoluautorkou studie Toward Fortess Europe, publikované v roce 2000 Centrem pro strategické a mezinárodní studie.

Knihy:
A Nuclear Family Vacation (2008)
Podle Finantial Times jedna z deseti vědeckých knih roku
Strhující exkurze do mlčenlivého světa jaderných zbraní, kaleidoskopický portrét atomové éry od Los Alamos po Írán.

Imaginary Weapons (2006)
Divoká jízda přes skryté podsvětí americké oficiální vědy. O vývoji zbraní v Pentagonu, založeném na pochybném experimentu a prosazovaném navzdory námitkám vědeckých kapacit.