Martin Dolejš

Acceptance Development Manager CZ/SK, MasterCard Europe.

Ve společnosti MasterCard se věnuje především rozvoji obchodních aktivit se zaměřením na akceptaci a využití platebních karet a mobilní peněženky MasterPass v různých odvětvích v rámci České republiky a Slovenska.

Soustředí se především na koncept Smart Cities, kde je hlavním cílem pomoci městům v oblasti inovací a rozvoji nových technologií, které vedou ke zkvalitnění života občanů.

V rámci konceptu Smart Cities se zabývá rozvojem digitalilzace v oblastech, jako je veřejná doprava, městská infastruktura, tiketing a s tím spojené efektivní využití dat k plánování dalšího rozvoje.

Svůj volný čas věnuje především hudbě a sportům, které spojuje s cestováním a objevováním nových zajímavých destinací. V létě si užívá surfování na vlnách, zatímco v zimě dává přednost horám a freeride snowbordingu.

Téma diskuse
Prostředí, ve kterém žijeme, je vystaveno obrovským změnám. To se týká především měst, která se neustále vyvíjí. Do měst se dnes stěhuje čím dál tím více lidí, a tím se také zvyšují nároky na využívání zdrojů, nových technologií, mobilitu a další.

Pojďme se podívat na to, jak budou naše města vypadat v blízké budoucnosti. Jak náš život ovlivní neustálý nárůst urbanizace. Jaká jsou očekávání a předpovědi vývoje života ve městech, čeho se máme obávat a na co se můžeme těšit.