LiStOVáNí
Cyklus scénického čtení.

Projekt, který probíhá už od roku 2003 a jehož cílem je představit divákům všech generací zajímavé knihy neotřelou formou tzv. scénického čtení. Jedná se o atraktivní spojení literatury a divadelního představení, často oživené kostýmy, rekvizitami, vizuálními efekty nebo hudebními prvky. Na Meltingpotu se tímto způsobem představí dvě knihy: Gottlland a Už je to tady zas.

Mariusz Szczygieł: Gottland
Polský reportér Mariusz Szczygieł a jeho vodopád informací a souvislostí o Česku dvacátého století, o kterých jste možná ani netušili.

Timur Vermes: Už je tady zas
Léto 2013. Na zanedbaném plácku uprostřed Berlína se probudí Adolf Hitler. V nejhlubším míru, bez své strany, bez svých věrných, bez Evy. Sám a sám v moři přistěhovalců. 66 let po své domnělé smrti uvízne v přítomnosti a proti vší pravděpodobnosti zahájí novou kariéru – v televizi! Hořká politická satira ukazuje současné Německo jako cynickou společnost, kterou žene kupředu bezskrupulózní touha po úspěchu a která je navzdory desetiletím demokracie naprosto bezbranná vůči demagogům nejhrubšího zrna.